Kas ma saan ehitada puidust katuse?

Puit on Eestis hooneid katnud juba 18 sajandi lõpust, see on 100 % taastuv ressurss ja ei vaja ehitamiseks suuri konstruktsioone. Puidust katusekatteid on ehitatud ja planeeritud Eestis juba väga pikka aega. Enamasti on tegemist siiski korrektsete viilkatustega, mille katusekalle on 40 – 45º, nii avastame väga tihti oma eluea lõpul oleva eterniidi alt just vana laastu või sindelkatuse.

Tänapäeval projekteeritakse hoonetele arhitektuurilise terviku hoidmiseks siiski väga erineva kaldega katuseid ja miinimum, millest puitkatuseid võiks planeerida on 30º. Madalama kaldega katuselt ei valgu vihmavesi piisavalt kiiresti maha ja katusekate ei suuda pidevas niiskuses oma omadusi säilitada. Meie oleme ehitanud madalama kaldega katuseid ainult siis, kui need on terviku osad (vintskapid, tuulekojad, sissekäigud jne), ning valmistanud nende alla kindlasti vettpidava aluskatuse, näiteks bituumenrullmaterjalist (SBS). Nii ei teki probleeme ja on lihtne see osa välja vahetada, ilma katust avamata ja konstruktsioone kahjustamata, kui selline vajadus peaks tekkima.

Sindel-, laastu-, kimmi- ja laudkatuseid saab ehitada kas katuslaega või ilma, vastavalt soovile. Kui katusealused ruumid kavatsetakse kunagi kasutusele võtta on mõistlik planeerida kohe katusekonstruktsioon  minimaalselt aluskattega, hea lahendus on kasutada hingavat aluskatet, mis toimib ka tuuletõkkematerjalina ja hiljem seestpoolt soojustuse sarikate vahele lisamisega on lihtne katuslagi ehitada. Alternatiivne võimalus on kasutada sarikate peale tuuletõkkeplaati, sellises konstruktsioonis peab lihtsalt arvestama tuuletõkkeplaadi peale veel tuulutusvahe, katuse aluskatte, tuulutusvahe ja roovitusega,  st konstruktsioon läheb küllaltki paksuks. Kui aga katusealune jääb tuulduv siis otseselt aluskatet kasutada vaja ei ole aga võib.

Puitmaterjalid on kindlasti süttivad materjalid ja seega on õigustatud ka küsimus puitkatuste tulekindlusest. Nagu ka iga muu puidust detail vajab ka puidust katusekate süttimiseks minimaalselt 250 ºC. Selleks, et eos vältida süttimise võimalust, ehitatakse korstnad kõrgemaks, paigaldatakse korstendele sädemepüüdjaid ja immutatakse puitu tulekaitsevahenditega. Kõigi nende vahenditega on võimalik saavutada katusekatte tulepüsivusklass B-roof ja B-s1

Hea meelega aitame Teil planeerida renoveerimist või ehitada uut, kõigile kaasaegsetele nõuetele vastavat, puidust katust.


E-post: info@puitkatused.ee | © 2024 · Puitkatused OÜ · CODENOT